Z rady  |   O mnie  |   Korzenie  |   Poczta

Witam na mojej stronie internetowej
 
Jeszcze do niedawna ( do września 2006 roku) ta strona miała inne przesłanie. Była stroną o mnie, osobie publicznej, czyli m.in.:
  • radnym Rady Miejskiej Białegostoku trzech kadencji,
  • lewicowym działaczu (w ostatnim okresie Unii Pracy),
  • ale zarazem działaczu "Solidarności", internowanym (członku białostockiego klubu Więzionych, Internowanych, Represjonowanych).
Starałem się na tamtej stronie prowadzić dialog z moimi wyborcami. Z niewielkim, niestety, odzewem.

W roku 2006 podjąłem decyzję o wycofaniu się z instytucjonalnej publicznej działalności. Nie była to decyzja nagła, lecz narastająca miesiącami i latami. Wiek, oraz różny - od współcześnie obowiązujących standardów - system wyznawanych przeze mnie wartości, coraz częściej sprawiały, że rozczarowania zaczęły górować nad satysfakcjami. Jednocześnie coraz bardziej centrum moich zainteresowań stawała się historia, a w szczególności genealogia.

To przeważyło szalę. Pas dla publicznej aktywności, niech tym bawią się młodsi, ambitniejsi. Życzę im, by ta ich aktywność nie skończyła się - tak jak dla mnie - straconymi złudzeniami. Ja wybieram przeszłość, a jej odkryciami chcę dzielić się na tej stronie. Stąd tytuł strony - "Zapiski z przeszłości".

Najbliższą mi obecnie problematykę genealogiczną otwiera odsyłacz w menu - "Korzenie", prowadzący do strony "Przodkowie". Mam nadzieję, że ta część będzie się stale rozwijać. Akurat w zakresie tych zainteresowań mój zapał - o dziwo - stale rośnie.

Nie grozi to tekstom, które ukryte są pod odsyłaczem - "Z rady". Początkowo miałem zamiar wyrzucić je do kosza. W końcu uznałem jednak, że ten - zapewne subiektywny - ale jednak zapis ośmiu lat dziejów białostockiej Rady Miejskiej powinienem pozostawić. Może komuś się kiedyś do czegoś przyda, a jeśli nie, to pozostanie świadectwem pracy dla białostockiej społeczności.

Odsyłacz - "O mnie", pomyślany jest jako miejsce gdzie zamierzam zamieszczać dokumenty oraz osobiste opinie i oceny zdarzeń społeczno politycznych, których byłem świadkiem. Wyłącznie w kontekście historycznym, co jest konsekwencją opisanej na wstępie decyzji. Historyczny charakter strony dopełniać będzie prezentowanie wybranych tekstów z opracowania mojego teścia o białostockim okręgu Armi Krajowej.

I tyle wstępu i objaśnienia co do takiego, a nie innego zamysłu i układu mojej strony. Jeśli ktoś znajdzie na niej coś ciekawego będzie mi miło.
  
 
a
[strona główna] | [o mnie] | [z rady] | [korzenie] | [poczta]